Oświadczyny | sesja narzeczeńska

Sesja mojej nowej pary wraz z kilkoma przydatnymi informacjami dot. przygotowania do sesji zaręczynowej. Planujesz oświadczyny? Bardzo dobrze - wybierzcie opcję sesji z dodatków ślubnych i cieszcie się piękną pamiątką.

Sesję narzeczeńską mają za sobą Klaudia i Michał. Michał w ramach spotkania z moim aparatem zaplanował oświadczyny! Zdjęcia wykonaliśmy na tle typowego jesiennego obrazka: las i zachodzące słońce, które świetnie zgrało się z barwą pomarańczowo-żółto-brązowych liści. Ze schematu wyłamał się motocykl, ale stanowił on wyjątkową kontrę do opisanego październikowego klimatu sesji. Wyszło kapitalnie, choć był to ich fotograficzny debiut (poza wspólnym pozowaniem do ujęć z wakacji)! 

sesja narzeczeńska - co może Wam dać?

Podrzucam Wam swoisty FAQ, czyli najczęstsze pytania, jakie pojawiają się z Waszej strony, ale i, co najważniejsze, odpowiedzi na nie.  Na samym początku należy wspomnieć o tym, co taka sesja może Wam dać. Zacznijmy od pamiątki na całe życie, w ramach której zostają utrwalone niezapomniane chwile – magiczne momenty pełne szczęścia, radości i wzruszenia, a czasem też zaskoczenia! Po drugie, możliwość sprawdzenia się w nowej roli: nagle stajecie przed obiektywem aparatu i co dalej? Często nie wiecie, jak się do końca zachować, ale już kilka ujęć później (wspartych moimi podpowiedziami) bycie modelami sprawia Wam wiele frajdy! Po trzecie, sesja narzeczeńska stanowi ćwiczenie i praktykę przed reportażem ślubnym. Spotykamy się, poznajecie mnie i moje sposoby pracy, ja z kolei badam Wasze zdjęciowe potrzeby. Budujecie doświadczenie, które dla większości z Was okaże się nieocenione w perspektywie osadzonej w przyszłości ceremonii ślubnej. Po czwarte, kadry pochodzące z takiej sesji mogą Wam posłużyć jako prezenty dla najbliższych. Możecie je też wykorzystać przy tworzeniu zaproszeń ślubnych!

JAk się przygotować do sesji narzeczeńskiej?

Sesja zaręczynowa może stanowić zarówno odrębnie realizowaną usługę, jak i integralną część reportażu ślubnego (wykupioną jako dodatek do niego). W jednym i drugim przypadku zawsze szczegółowo omawiam koncepcję przeprowadzenia rzeczonego rodzaju sesji z moimi Klientami. Spotykamy się face to face albo on-line, jako że czasy mamy, jakie mamy, po czym dyskutujemy o każdym najdrobniejszym niuansie. Wy mówicie mi, czego ode mnie oczekujecie, a ja szczerze i uczciwie tłumaczę, na ile jestem w stanie Wasze fotograficzne pragnienia ziścić. Ponadto staram się doradzić, które rozwiązanie może okazać się najbardziej efektywne i efektowne. Podczas rozmowy dotykamy takich kwestii, jak miejsce wykonania sesji narzeczeńskiej (góry, morze, miasto, wieś, las, jezioro etc.), format, w jakiej ją przeprowadzimy (styl boho, rustykalny, a może przede wszystkim elegancja) czy wreszcie ubioru (o tym więcej poniżej). Moją nadrzędną zasadą jest ta, która mówi, by wszystkie wymienione elementy pasowały do Was samych, ale też do siebie! Dla tych, którzy chcieliby do robienia wspólnych zdjęć zaprosić swoje zwierzaki: jasne! Wasi pupile sprawiają, że zachowujecie się naturalnie, a to procentuje i daje lepsze rezultaty fotograficzne

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale podczas sesji zdjęciowej to właśnie ubiór może podkreślić nie tylko Wasze walory urody, lecz również zmaksymalizować efekty sesji narzeczeńskiej. Co musicie wiedzieć? Najlepiej sprawdzają się ubrania z segmentu basic: gładkie, bez zbędnych grafik i nadruków. Trzeba również zadbać o spójną kolorystykę ubrań. Nie mogą się w końcu „gryźć” z miejscem, w którym przyjdzie nam pracować. Chętnie Wam podpowiem w tym temacie, mimo że nie jestem żadnym modowym guru. Widziałem jednak już dziesiątki stylizacji moich Klientów w niezwykle zróżnicowanych lokacjach i otoczeniu

nigdy nie mieliśmy sesji - czy damy radę?

Tak, z całą pewnością dacie radę, a ja Wam w tym pomogę. Są osoby, którym łatwiej przychodzi zachowanie przed aparatem, ale zdecydowanie częściej zdarza się, że odrobinę tego obiektywu się boicie. W pracy ze mną najważniejsza jest jednak naturalność. Oczywiście, niejednokrotnie zasugeruję, w jaki sposób ustawić się do zdjęcia, by wydobyć z ujęcia tyle, ile się da. Nie ingeruję natomiast w Wasze emocje i na ich rejestracji szczególnie mi zależy. Ot, powinniście być przede wszystkim autentyczni. Kiedy jednak wkrada się stres, przekuwam go w dobrą zabawę. O to właśnie chodzi: by miło i przyjemnie spędzić ze sobą czas!

ile będziemy czekać na zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Zdjęcia opracowuję na bieżąco. Innymi słowy: tempem dorównuję francuskiemu TGV albo japońskiej kolei Shinkansen. Nie wierzycie? Nie musicie, wszak możecie to sami sprawdzić. Na dowód odsyłam do opinii tych z Was, z którymi miałem przyjemność się spotkać i wykonać sesję bądź kilka – OPINIE

jaki jest koszt sesji zaręczynowej?

Sesja zaręczynowa, jak już wspominałem, może zostać zrealizowana jako odrębna usługa, ale również stanowić dodatek do wybranego pakietu ślubnego. Przy czym decydując się na wybór Pakietu Złotego, macie ją wliczoną w cenę. Jej koszt w każdym przypadku wynosi 800 złotych. Kwestia jej uregulowania wygląda z kolei następująco: jeśli jest opcją dodaną do pakietu, to wtedy rozliczamy się dopiero po Waszym ślubie. Macie 7 dni od dnia reportażu, by uiścić zapłatę za wykonanie całego materiału ślubnego wraz z wykupionymi dodatkami. Jeśli natomiast nie łączy się z pakietem, to wiadomo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *