Sesja brzuszkowa 2022

Sesja brzuszkowa - magiczne chwile na fotografiach

Przy okazji spotkania z Karoliną i Szymonem chciałbym odrobinę odświeżyć kilka zagadnień dotyczących wykonywania zdjęć przyszłym rodzicom, ale też zaznajomić Was z fantastyczną parą, która już niebawem powita na świecie owoc swojej miłości!

sesja brzuszkowa - dla kogo? kiedy?

Wspomnień czar. To głównie dlatego chcemy je utrwalać, by móc na różnych etapach życia wracać do tych momentów, które okazały się dla nas wyjątkowo ważne. Narodziny dziecka z całą pewnością stanowią etap prawdziwej rewolucji w życiu rodziców. Już sam okres wyczekiwania na potomstwo jest szczególny. Dlaczego zatem nie uczynić z tego czasu swoistej zdjęciowej pamiątki? Z każdym pojedynczym kadrem związane są nieprzebrane pokłady emocji, które zostają uwolnione wraz ze spojrzeniem na ten bądź wzięciem do ręki jednej bądź drugiej fotografii.

Koniecznym i niezaprzeczalnym warunkiem pozwalającym na powodzenie rzeczonego reportażu fotograficznego jest fakt, że kobieta musi być w ciąży. Żeby jednak sesja miała sens, należy ją wykonać w czasie, gdy brzuszek jest już widoczny albo nawet bardzo widoczny. Dlatego swoim klientkom proponuję, by przedsięwzięcie zadziało się nawet na kilka dni przed planowanym terminem porodu.

Niektóre z Was mają pewne obawy związane z wykonaniem sesji zaledwie na kilka dób przed tym właściwym dniem. Nie ukrywam, to opcja dla co odważniejszych mam. Aczkolwiek posiada swoje plusy: efekty z niej wynikające mogą w zupełności zrekompensować ten niepokój. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, by spotkać się odrobinę wcześniej, czyli na kilka tygodni przed rozwiązaniem. Aparat zauważa Wasz spokój, a to również jest bardzo ważne. 

Jednak nie tylko wyeksponowanie wiadomej części ciała jest ważne. Modelka, która weźmie udział w sesji brzuszkowej, musi czuć się ze sobą komfortowo. I tu pozwolę sobie wtrącić drobny apel do pań przy nadziei: jeśli nie znosisz najlepiej okresu ciąży, to poczekajmy na dzień, w którym poczujesz się gotowa. Kiedy natomiast taki dzień nie nadchodzi, lepiej odwołać się do znanego: nic na siłę.

sesja brzuszkowa - indoor outdoor

Umawiając się na realizację reportażu brzuszkowego, często zastanawiacie się, czy lepiej, by miała ona miejsce w zaciszu domostwa, czy może w sprzyjających warunkach natury. Każdy wybór jest dobry, ale często mają na niego wpływ inne czynniki:

1.

W porze jesienno-zimowej trudniej o ekspozycję brzuszka; nie chcemy zaś, by przyszła mama nabawiła się przeziębienia. Najważniejszy jest komfort.

2.

W domu, o ile taki jest Wasz pomysł na fotospotkanie, łatwiej jest się pokazać kobiecie przykładowo w szlafroku bądź w bieliźnie.

3.

Zdjęcia na zewnątrz to z kolei dodatkowe walory wizualne: jak choćby słońce, zieleń, woda, ale też szersze możliwości fotograficzne.

W zasadzie wszystko posiada zarówno swoje plusy, jak i minusy. Rolą fotografa jest dostrzegać szklankę do połowy pełną. Łatwiej dzięki temu o wykreowanie synergii pomiędzy nim a klientami, a także skuteczniejszą pracę z tym, co ma do wykorzystania.

Karolina i Szymon zdecydowali się na sesję brzuszkową w anturażu, powiedziałbym, już wiosenno-letnim. Jest zatem przestrzeń, rozkwitłe drzewa wokół i prawdziwa kaskada ich uśmiechów. Nie mogło zabraknąć również ich psiego pupila. Sesja na zewnątrz, jak sami widzicie, pozwala tworzyć scenariusze spaceru, o co byłoby ciężko w Waszych czterech ścianach.

Sesja brzuszkowa – sesja maluszkowa naturalną kontynuacją?

sesja brzuszkowa

Zdecydowanie tak. I najlepiej, by obydwie odbyły się w towarzystwie tego samego fotografa. Dlaczego? Ponieważ zachowujecie podobną konwencję, wypracowane doświadczenie w kontakcie z osobą już Wam znaną (czyli mniej się stresujecie), także zdjęcia posiadają na ogół tę samą (albo bardzo zbliżoną) autorską obróbkę, dzięki czemu nie następuje żaden rozdźwięk estetyczny i nic się ze sobą nie gryzie”. 

Sesja noworodkowa to już w pełnej krasie sesja rodzinna. Znakomicie spina w klamrę okres przed narodzinami dziecka z tym po jego pojawieniu się na świecie. Realizacja każdego z reportaży to również szansa na zaoszczędzenie kilku złotych. Często takie usługi oferuje się bowiem w pakietach. A skoro o tym mowa, zajrzyjcie tutaj i dowiedzcie się więcej o kwestiach merytorycznych i cenowych: sesja ciążowa i sesja rodzinna.

Zobaczcie inne sesje

brzuszkowe, rodzinne oraz noworodkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *