sesja narzeczeńska top 3 porady

Sesja narzeczeńska – planując ślub i wesele, możecie rozważyć skorzystanie z dodatku do pakietu ślubnego wyjątkowej sesji narzeczeńskiej. Co należy zrobić, aby wziąć w niej udział oraz jak się do niej przygotować, by czerpać z takiego przedsięwzięcia jak najwięcej radości? Wszystkiego dowiecie się z tego wpisu. Przy okazji publikacji materiału poradnikowego chciałbym przywołać ostatnie dni, które spędziłem z Dominiką i Mateuszem w Ustce. Jak pewnie sami zdążyliście się już domyśleć: wśród szumu fal, w otoczeniu niezwykłych klifów, urywającego głowę wiatru i pięknego słońca. Cała historia znalazła swój finał nie tylko w tych niecodziennych warunkach Matki Natury, ale i przyjęciu przez Dominikę oświadczyn Mateusza. Moje najszczersze gratulacje! Zachęcam do scrollowania treści: poniżej znajdziecie topowe porady dotyczące przygotowania się do takiego formatu reportażu fotograficznego.

SESJA NARZECZEŃSKA TOP 3 PORADY

Sesja narzeczeńska, czas start! Zanim zacznę opisywać dokładnie ten punkt, muszę Was uprzedzić, że są to moje własne przemyślenia, które wyrosły na przestrzeni ostatnich lat i dziesiątek zrealizowanych sesji. Przechodząc do clou: moim zdaniem najważniejsze jest miejsce, w którym zdjęcia mają zostać wykonane. Dominika i Mateusz marzyli, aby sesja odbyła się na pięknej plaży. Ustka była odrobinę przypadkowa. Jadąc na północ Polski, w głowach mieliśmy klify, szerokie, piaszczyste wydmy i zakątki przez turystów raczej nieodwiedzane.

Myślę, że plaża w Gdańsku przy tak pięknej pogodzie, która szczęśliwie nam się trafiła, pękałaby w szwach. U nas natomiast było… pusto! Ale od początku. Najpierw planowaliśmy podróż, szukaliśmy noclegu i punktów, w których sesja ma się odbyć. Lepiej jest mieć to wcześniej ogarnięte nie tracicie później czasu na bezsensowne spacerowanie i wymyślanie na poczekaniu ciekawych lokalizacji, tylko działacie, czego efektem są przemyślane i zamierzone kadry. W naszym przypadku śpiewająco egzamin zdały: plaża, klify i pobliskie lasy perspektywa z lądu i z powietrza, grzechem byłoby nieskorzystanie w takiej sytuacji z możliwości, które daje dron. Zobaczcie, jak pięknie może wzbogacić portfolio z takiej sesji.

Wszelkie kwestie, takie jak koszt dojazdu czy nocleg, są ustalane indywidualnie z Klientami, z którymi przyjdzie mi pracować. Muszę przyznać, że do mnie trafiają osoby, co do których nigdy nie miewam najmniejszych problemów z komunikacją. A i zaproponowane przeze mnie rozwiązania bardzo często spotykają się z zadowoleniem każdej ze stron. Recepta na sukces przy takiej zdjęciowej wyprawie? To proste! Swoboda, świetna atmosfera i śmiech. Podróżując z Wami, czuję się jak Wasz towarzysz. Tak było i tym razem. Wielkie dzięki za te dwa intensywne i nietuzinkowe dni! 

W CO SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ?

Sesja narzeczeńska a nasza szafa. Ubrania grają drugie skrzypce w tym zestawieniu. Realizacja zdjęciowa sesji narzeczeńskiej należy, i tu może kogoś zaskoczę, do zdecydowanie trudniejszej niż choćby plener ślubny. Dlaczego? Ano dlatego, że nic Was nie ogranicza pod względem wyboru stylizacji. Przy sesji poślubnej odzienie Klientów niezmiennie prezentuje się w następujący sposób: suknia i garnitur. Natomiast oświadczyny to coś innego: możecie tu puścić wodze fantazji, wyrażać siebie, mieć na sobie to, w czym czujecie się wygodnie i komfortowo. Pamiętajcie jednak, że wymarzony zestaw ubrań to jedno, a adekwatny do warunków atmosferycznych dobór garderoby to drugie. Niektórzy pewnie uważają, że katar czy lekkie przeziębienie to cena, którą warto zapłacić za nieprzeciętne ujęcia. Nic bardziej mylnego! Można uzyskać fantastyczny efekt, a przy tym pozostać zdrowym.

Co jeszcze? Zwracam uwagę na kolorystykę w tym aspekcie, poza emocjonalnym, również musicie do siebie pasować, ale też powinniście korelować z miejscem, w którym przyjdzie nam te zdjęcia wykonać. Dobrze wyglądające fotografie to takie, na których stylizacje nie mają przesadnej ilości wzorów i grafik właściwe ubrania to często minimalizm w najczystszej formie. Tip na koniec: lepiej zabrać ze sobą pełną walizkę i kreować look już przed samą sesją. 

sesja narzeczeńska

SESJA NARZECZEŃSKA – FOTOGRAF

Po trzecie, fotograf. Zdarza się, że poszukujecie tego właściwego, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz. A zatem: jaki powinien być? Dla mnie na równi muszą stać dwa czynniki: estetyka zdjęć odpowiadająca Waszej, a także odpowiednie doświadczenie (wyrażone choćby opiniami innych bądź ilością wykonanych sesji, które zostały zaprezentowane w portfolio).

Kolejna rzecz to kontakt z Klientem: jeśli poczujecie z fotografem flow już podczas pierwszego spotkania, to jest to! Warto jednak dać takiemu szansę, o ile rozmowa nie potoczy się po Waszej myśli. Polecenia też mają znaczenie. W końcu to zdanie osób, z którymi się liczycie. Nie zapominajmy także o kreatywności. Można do niej zaliczyć własne pomysły fotografa na Waszą sesję, ale też umiejętną adaptację sugestii i idei Klientów, a także zaproponowanie efektywnych oraz efektownych rozwiązań. Zamykają tę listę otwartość i pomocność, choć tak naprawdę mógłbym też od nich rozpocząć. Czy ja się wpisuję w taki obraz? Nie odkryję Ameryki, mówiąc, byście najlepiej sprawdzili to na własnej skórze.

Kiedy najlepiej zdecydować się na sesję narzeczeńską w Pietrzyk-foto? Można tego dokonać w dwojaki sposób: albo podczas spotkania w sprawie ślubu, personalizując pakiet usług, albo nieco później, kiedy ta myśl w Was dojrzeje. Wystarczy wtedy po prostu się ze mną skontaktować. A skoro jesteśmy w temacie organizacji ślubu zapraszam do zapoznania się z ofertą na rok 2023 OFERTA FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *