Ślub humanistyczny | Paulina i Patryk | Plener i zwierzęta

Paulina i Patryk to kolejna para, która zdecydowała się skorzystać z usług Pietrzyk-foto. Młodzi wzięli ślub humanistyczny, o formule którego opowiem nieco więcej poniżej. Plener i zwierzęta? Tak, Była też wspaniała sesja poślubna z gustownie i oryginalnie ubranymi nowożeńcami i ich psimi pupilami. Czy trzeba większej zachęty, by w pełni oddać się lekturze najnowszego wpisu? Mam nadzieję, że nie! Zapraszam do czytania.

ślub humanistyczny

Ślub Humanistyczny

Paulina i Patryk zdecydowali się wziąć ślub humanistyczny. Czym taka ceremonia różni się od ślubu kościelnego i cywilnego? Już wyjaśniam.

Ślub humanistyczny nie ma charakteru religijnego, ale też nie posiada żadnej implikacji prawnej. Jest to, można rzec, doniosła, spersonalizowana uroczystość, podczas której zakochani ślubują miłość, a słowa przysięgi posiadają tu przede wszystkim wymiar symboliczny.

Ślub humanistyczny w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, a na łamach bloga już o tym wspominałem (inny reportaż ze ślubem humanistycznym tutaj), że obecnie taki rodzaj ceremonii jest najchętniej wybierany przez pary w Szkocji, w której najprawdopodobniej przed blisko dwudziestoma laty odbył się pierwszy taki.

W Polsce co prawda najbardziej popularne wciąż pozostają śluby tradycyjne, tj. te zawierane w murach świątyni, ale kto wie, co wydarzy się za dekadę bądź dwie? Przekonamy się!

ślub humanistyczny

Co jeszcze w naszym kraju różni śluby kościelne i cywilne od humanistycznych? Na kobiercu mogą stanąć osoby tej samej płci. Wydarzenie poprowadzi natomiast ani duchowny, ani urzędnik, ale mistrz ceremonii, a takich u nas jest coraz więcej. Możecie zatem sami wybrać osobę, która świadczy takie usługi.

Ślubów humanistycznych nie ograniczają ani terminy, ani miejsca. Nawet najbardziej pomysłowy i skomplikowany scenariusz może zostać zrealizowany, w czym zazwyczaj aktywnie pomaga wspomniany wcześniej mistrz (zwany również celebrantem). Jedyne, co Was może ograniczać, to wyobraźnia albo zasób portfela. 

Co jeszcze warto wiedzieć o ślubach humanistycznych? Że jednak nie wszyscy mogą wziąć udział w tym wydarzeniu. Kodeks rodzinny i opiekuńczy ma tu swoje zastosowanie, którego zasad trzeba przestrzegać. Zatem między innymi osoby ze sobą bardzo blisko spokrewnione, małoletnie czy dotknięte poważną chorobą psychiczną nie skorzystają z możliwości przypieczętowania związku.

plener i zwierzęta

Kiedy moi Klienci pytają mnie o udział swoich zwierzaków w tego typu spotkaniach fotograficznych, to nie tylko zgadzam się, ale sam ich do tego gorąco zachęcam. Zdjęcie w plenerze jak żadne inne (podczas realizacji fotografii ślubnej) nadają się wyśmienicie do zaprezentowania nie tylko siebie, ale swoich czworonożnych przyjaciół (choć tak naprawdę każdy gatunek jest mile widziany, o ile nie kąsa!).

W końcu to kadry, których późniejsze przeglądanie ma Was w magiczny sposób przenieść na kilka chwil do czasu, który dzieliliście nie tylko ze sobą, ale też na przykład z ukochanymi psami, kotami czy innymi przedstawicielami świata fauny. 

Paulina i Patryk, jak sami widzicie na załączonych fotografiach, do uczestnictwa w sesji poślubnej zaprosili swoje mopsy. Jedyna naturalna pustynia w Europie, położona na pograniczu Śląska i Małopolski, doskonale ubrani młodzi w strojach komponujących się z zastanymi okolicznościami, a także pieski, których barwa sierści również zgrała się z piaskowym anturażem. No i miłość, dużo miłości zarejestrowanej przez mój aparat.

Słuchajcie, organizujecie ślub w 2024 roku i chcecie, jak Paulina i Patryk, mieć wyjątkowej urody zdjęcia w swoim albumie? Zapraszam do siebie! Może nie jest jeszcze za późno i wzajemnie wpasujemy się w swoje terminy! OFERTA DOSTĘPNA NA MOJEj stronie.

Piotrek był naszym fotografem ślubnym i to był najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać. Od samego początku byliśmy pod wrażeniem jego doświadczenia - spotkanie ślubne - reportaż ślubny oraz plener ślubny. Wszystko wyszło tak profesjonalnie i pięknie, że brak nam słów. Zdjęcia jakie otrzymaliśmy od fotografa Piotrka przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy jeden kadr jest wyjątkowy - dobór miejsca na sesję idealnie dopasowany do naszej czwórki. Czas w jakim otrzymaliśmy zdjęcia po prostu EXPRES. Niektórzy czekają miesiącami - Piotrek oddaje materiały niespełna ok 1 tyg od pleneru ślubnego - CZAD. Jak fotografia ślubna to z całego serca polecamy Piotrka - dziękujemy jeszcze raz z całego serca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *