Ślub w plenerze | Sesja poślubna w pałacu 2023

Dziś pokażę (ale też opiszę) ślub zrealizowany na świeżym powietrzu, a następnie wybierzemy się do prawdziwego pałacu, w którym Kamila i Damian mieli sesję plenerową. Jeśli lubicie eleganckie, pałacowe sale i korytarze, to wspólnie wykonane zdjęcia z całą pewnością przypadną Wam do gustu!

ślub w plenerze
pałac w wysokiej

ślub w plenerze

Rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przyszłych nowożeńców. By jednak całe przedsięwzięcie się udało, musi zostać spełniony główny warunek: pora roku. Ślubu w plenerze, choć pewnie historia zna takich śmiałków, raczej nie uda się przeprowadzić przy minusowych temperaturach. Najlepiej i najbezpieczniej zrobić to latem, gdzie nawet nieoczekiwany deszcz nadto nie przeszkodzi (a czasem przynajmniej zdjęciowo wzbogaci uroczystość). Jeśli natomiast nie lato, to chociaż późna wiosna bądź wczesna jesień.

Kamila i Damian jako kolejni przetarli szlak, dołączając do grona osób, które zdecydowały się na ślub w plenerze. Wydarzenie odbyło się w Natura Residence. Jak sama nazwa hotelu wskazuje, jest on położony w bliskim sąsiedztwie flory, w tym wypadku sosnowych lasów. Poza możliwością weekendowego odpoczynku pozwala na zrealizowanie konferencji branżowej czy też ślubu połączonego z przyjęciem weselnym. Z ostatniej opcji skorzystali właśnie główni bohaterowie tego wpisu.

REPORTAŻ ŚLUBNY ZREALIZOWANY NA ZEWNĄTRZ TO GWARANCJA, ŻE NA FOTOGRAFIACH ZNAJDZIECIE NIE TYLKO EMOCJE PARY MŁODEJ CZY ICH NAJBLIŻSZYCH, ALE RÓWNIEŻ CAŁĄ PALETĘ KOLORÓW, KTÓRE PROPONUJĄ PRZYRODA, PIĘKNIE ZAARANŻOWANE PRZYHOTELOWE OGRODY ALBO SPECJALNIE DO TEGO PRZYSTOSOWANA WOLNA PRZESTRZEŃ PRZY WESELNYCH KOMPLEKSACH I SALACH.

sesja poślubna w pałacu

W TYM SEZONIE MOCNO SKUPIAM SIĘ NA ZAPREZENTOWANIU WAM RÓŻNORODNYCH POD WZGLĘDEM POMYSŁU NA SESJĘ, ALE I MIEJSCA PLENERÓW. KAMILA I DAMIAN ZABRALI MNIE NA ZDJĘCIOWĄ WYCIECZKĘ DO PAŁACU W WYSOKIEJ, A JEJ EFEKTÓW NIE POŻAŁOWAŁBY NAJLEPSZY RZEMIEŚLNIK FOTOGRAFICZNEJ PROFESJI.

Ślub w plenerze za mną i moimi bohaterami. Żeby w najlepszy z możliwych sposobów spiąć całość reportażu ślubnego, brakowało nam jedynie (albo i aż) udanej sesji w plenerze. Kamila i Damian od początku mieli gotowy scenariusz na takie fotograficzne spotkanie. 

Która kobieta, będąc jeszcze małą dziewczynką, nigdy nie marzyła, by przechadzać się po pięknych komnatach pałacowych i choć przez chwilę poczuć jak księżniczka bądź królewna? Okazuje się, że obecnie realizacja takich marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Które miejsce z całą pewnością pozwala na realizacji sesji poślubnej w pałacu?

Pałac w Wysokiej daje takie możliwości. To właśnie we wsi położonej na Opolszczyźnie znajduje się ta rezydencja, której początki sięgają XVIII wieku. A co sam pałac może zaoferować i fotografowi, i osobom przez niego fotografowanym? Do wykorzystania pozostają zarówno bardziej surowe, ale i subtelniejsze przestrzenie, jak i bogato zdobione komnaty. Dodatkowo na pary czeka między innymi apartament pełny ciekawych antyków, które na ujęciach prezentują się prawie tak dobrze jak żywi modele. 

Słowem: wszystko, czego fotograf i jego podopieczni potrzebują. Jednak sesja poślubna w pałacu nie musi zamykać się w jego wnętrzu. Opisywana  przeze mnie lokalizacja pozwala także na przeprowadzenie sesji czy to w przypałacowym parku, czy we folwarku. To sprawia, że taka sesja nie trąci nudą, a bogactwem zdjęciowych możliwości. Kadry wykonane zarówno w pałacu, jak i w jego bliskim sąsiedztwie mogą złożyć się na niezapomniany kolaż, a i wzbogacić niejedno portfolio fotografa ślubnego.

zapisy ślubne 2024

Przyznajcie, że wnętrza pałacu robią naprawdę dobre wrażenie. Wy też, jeśli tylko zechcecie, będziecie mogli pochwalić się kadrami utrzymanymi w podobnej konwencji. To co? Dla kogo jeszcze sesja poślubna w pałacu? Może i nieco się powtarzam, ale zależy mi na tym, by Ci z Was, którym zależy na naszej współpracy, nie poczuli się zawiedzeni w przypadku braku wolnych terminów. W związku z tym zachęcam do kierowania zapytań, czy czas, w jakim odbędzie się Wasza uroczystość ślubna, w żaden sposób nie koliduje z moimi (już wcześniej zaplanowanymi) zadaniami zawodowymi. Pamiętajcie, że wysłanie zapytania nic nie kosztuje. Poznajcie ofertę i odezwijcie się!

2 odpowiedzi

    1. o stary!!!! – to mega zaszczyt, że dostałem komentarz od Ciebie! – bardzo mi miło ! – dziękuję!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *