Fotograf ślubny Śląsk | Polska Toskania 2023 | Willa Słoneczna

Jeśli jesteście fanami Pod słońcem Toskanii z Diane Lane, to zarówno ślub, jak i przyjęcie z udziałem Patrycji i Kamila z całą pewnością bardzo Wam się spodobają. Zapnijcie pasy, bo polska Toskania czeka na Wasze odwiedziny. W tę podróż natomiast zabierze Was pewien fotograf ślubny Śląsk. To co? Zaczynamy!

polska toskania

Wszystkiego, czego możecie doświadczyć w Italii, odnajdziecie również znacznie bliżej, bo w Dębowcu. Pogranicze polsko-czeskie cieszy się krajobrazem prosto z środkowych Włoch. Polska Toskania może poszczycić się równie malowniczymi wzgórzami, bujną, wręcz śródziemnomorską, roślinnością i polami skąpanymi w lipcowo-sierpniowym słońcu. 

Patrycja i Kamil właśnie taki landszaft wybrali, by przysiąc sobie miłość i wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, a także bliskimi znajomymi świętować to wyjątkowe wydarzenie. Willa Słoneczna (nazwa w pełni nawiązująca do aury pogodowej, która towarzyszyła nam w dniu ślubu) wraz z zieloną okolicą pozwala zarówno na przeprowadzenie ślubu z udziałem urzędnika w plenerze, jak i późniejszą zabawę weselną na wolnej przestrzeni. Z czego skorzystali przyszli nowożeńcy. Ale od początku…

fotograf ślubny
willa słoneczna w Dębowcu

patrycja i kamil

Ślub w stylu włoskim to połączenie romantycznej uroczystości z najwyższą elegancją (w końcu kto inni jak nie Włosi słyną z doskonałego wyczucia w kwestiach modowych?), ale też odrobiny nonszalancji i luzu, co szczególnie charakteryzuje właśnie mieszkańców południowych części Starego Kontynentu. Wreszcie styl włoski to kreowanie nowych trendów, także tych weselnych, na czele choćby z okularami, na których znalazły się inicjały bohaterów wpisu.

Wszystko w efekcie daje niczym niewymuszoną świetną zabawę i jest gwarantem naturalnych przeżyć i emocji. Na taki format postawili Patrycja i Kamil. Czy realizacja się udała? Mogę tylko odpowiedzieć, że w pełni i udowodnić to kilkunastoma fotografiami!

Reportaż ślubny rozpocząłem tradycyjnie od przygotowań. Tym razem zdecydowaliśmy się na zdjęcia na zewnątrz. Zarówno z udziałem pana młodego, panny młodej, ale też ich niezwykle uroczej córki: Poli. Porośnięte zielenią tereny należące do kompleksu weselnego nadały się znakomicie i równie znakomicie korelowały z eleganckimi strojami młodych. Wykorzystaliśmy w tym celu także budynek samej willi, a wszystko to możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Sama uroczystość ślubna również miała miejsce w plenerze. Do ołtarza Patrycję odprowadził jej tata, z kolei Pola otrzymała ważne zadanie przekazania obrączek. Patrycja i Kamil, o czym wspomniałem, wzięli ślub cywilny z udziałem przedstawiciela tej instytucji. 

Po wypowiedzeniu przez zakochanych słów przysięgi małżeńskiej przyszła najwyższa pora na świętowanie. Za konsoletą stanął właściwy człowiek: Dj Szanowny, czyli Paweł Walczyk. Nie zliczę, na ilu weselach przyszło nam już współpracować. Każdej jest inne, ale jedno pozostaje niezmienne: fantastyczna atmosfera, którą generuje osoba Pawła. Zabawa była, jak zwykle, przednia, o czym świadczyły nastroje zebranych. Z tego miejsca gorąco, jak na polską Toskanię przystało, pozdrawiam kolegę! 

A skoro polska Toskania, to nie mogło zabraknąć najbardziej popularnego dla tej części Europy dania. Jasne, mowa o pizzy! Ten przysmak ewidentnie nawiązujący do motywu przewodniego wesela podano na kolację. Ciekawy, zabawny, ale przede wszystkim jaki smaczny akcent!

W międzyczasie w ramach realizacji reportażu wykonaliśmy z młodymi i ich gośćmi serię zdjęć grupowych, a korzystając z zasobów zieleni i wody znajdujących się w sąsiedztwie budynku Willi Słonecznej, przeprowadziliśmy z udziałem Patrycji i Kamila także sesję w plenerze. Już pod osłoną nocy miały miejsce zimne ognie, które również obecne są na fotografiach. To przedsięwzięcie zapamiętam na długo również dlatego, że otrzymałem bardzo miły drobiazg: świeczkę w postaci aparatu. Dzięki!

fotograf ślubny

fotograf ślubny śląsk

Polska Toskania czy serce Śląska: dla mnie nie ma miejsc czy lokacji, w których wspólnie z Wami nie przeprowadziłbym w pełni udanego reportażu zdjęciowego. Śląsk to region, w którym pracuję najwięcej, dlatego od strony ślubno-weselnej znam go od podszewki. 

Jeśli bezskutecznie poszukujecie osoby, która sfotografuje Was w dniu ślubu, wpisując w okno przeglądarki fotograf ślubny śląsk, to już nie musicie tego dłużej robić. Odezwijcie się do mnie, spotkajmy się przy kawie i porozmawiajmy. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *