Warto wiedzieć

Fotografia ślubna i fotografia w ogóle to wymagająca materia. Dlatego wychodząc naprzeciw sugestiom moich Klientów, przygotowałem dla Was krótkie vademecum, w którym znalazły się najbardziej nurtujące Was pytania w temacie fotografii ślubnej i nie tylko wraz z odpowiedziami. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ich treścią.

Teoretycznie taki materiał zostaje dla Was w pełni przygotowany w przeciągu 1,5 tygodnia, aczkolwiek istnieją pewne odstępstwa, które omawiam z Klientami indywidualnie. Zdarzało się bowiem, że Klienci zamieszkujący poza terenami Polski musieli wracać do domu, w związku z czym otrzymali zdjęcia w ekspresowym tempie, bo w 3 dni.

Oczywiście! Jako doświadczony fotograf ślubny, który ma na swoim koncie bez mała kilkadziesiąt zrealizowanych reportaży ślubnych, znam takie miejsca. Z roku na rok rośnie ich liczba. Na spotkaniu zawsze wraz z przyszłymi Nowożeńcami ustalam, gdzie taki reportaż w plenerze ma się odbyć. Mając na uwadze Wasze poczucie estetyki i ogólne preferencje, wspólnie dojdziemy do konsensusu, wybierając dla Was wymarzoną lokację.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że traktuję swoją pracę niezwykle serio i dbam o swoje zdrowie, by zawsze móc świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zachorować przed realizacją reportażu ślubnego (aktywność fizyczna, suplementacja witaminami i troskliwa żona :P), niemniej jednak cały czas mam kontakt z dwoma niemal tak dobrymi jak ja i profesjonalnymi fotografami. W razie czego jestem gotów przekazać zlecenie jednemu z nich. Zapewniam, że będziecie bardzo zadowoleni.
Nie, cały materiał zdjęciowy zostaje przeze mnie poddany selekcji i tylko najlepsze zdjęcia – w ramach wybranego przez Was pakietu – trafiają w Wasze ręce. Warto zauważyć, że wobec wyselekcjonowanych kadrów stosuję autorską obróbkę, która ma na celu wyeksponować ich wyjątkowość.
Obrobione zdjęcia zostaną Wam przekazane w towarzystwie skórzanego etui, spersonalizowanego pudełka, odbitek w rozmiarze 15 x 21 cm. Cały reportaż śluby znajdzie się także na pendrivie pachnącym lasem. Wiele zależy od pakietu, na który padnie Wasz wybór.
Decydując się na usługi profesjonalnego fotografa, musicie mu odrobinę zaufać przede wszystkim w tej kwestii. Wybór najlepszych zdjęć należy również do moich obowiązków i stanowi część usługi, za którą płacicie. Mając przed oczyma wszystkie zdjęcia, które wykonałem podczas fotograficznej realizacji czy to przygotowań do ceremonii zaślubin, czy wreszcie samego ślubu bądź sesji w plenerze, jestem w stanie w pojedynkę podjąć decyzję, które z kadrów są najlepsze i stanowią prawdziwe zdjęciowe perełki. Jednak zawsze możecie liczyć na gratis w postaci dodatkowej ilości fotografii
Jasne, możecie otrzymać takowy w ramach wybranego pakietu, a jeśli zdecydujecie się na taki, w którym nie zawiera się opcja otrzymania albumu, możecie go zamówić. Elastyczny i spersonalizowany dobór usług to moja dewiza.
Nie widzę żadnego problemu. Jeśli tylko poczujecie, że powinienem wraz z moim aparatem dłużej z Wami zostać, to z pewnością to uczynię. Kwota każdej rozpoczętej godziny wynosi 250 złotych.
Oczywiście, to również należy do mojej pracy. Nie tylko wykonywanie zdjęć, ich opracowanie, ale też sprawienie, byście czuli się przed obiektywem dobrze i mieli pewność, że fotografie, na których się znajdziecie, to będzie to! Choć kadry pełne swoistej naturalności i spontaniczności są najlepsze, to czasem podpowiedź, jak się ustawić do zdjęcia, z pewnością nie zaszkodzi. Są też tacy Klienci, którzy takich porad potrzebują więcej, a ja z przyjemnością ich pokieruję. Zatem bez obaw ! Damy radę !
W czasie przygotowań, zaślubin i zabawy weselnej zawsze jestem sam. Kiedy natomiast korzystacie z opcji sesji plenerowej, pomaga mi moja żona, Kasia. Wspólnie wprowadzamy fantastyczną atmosferę, a dodatkowo Kasia pełni niezwykle ważną rolę: wspaniale sprawdza się jako tragarz. Portfele, telefony i kluczyki pewnie spoczywają w jej dłoniach.