Ślub plenerowy | Sesja plenerowa Kraków | Fotograf ślubny 2024

Cześć! Dziś zapraszam Was w kolejną emocjonalną podróż. Tym razem z udziałem Julii i Wojtka. Z moim aparatem towarzyszyłem im przy przygotowaniach, wypowiadaniu słów przysięgi, a także w malowniczym Kazimierzu. Sprawdźcie, jakie zalety, ale i trudności niesie za sobą ślub plenerowy. Moi bohaterowie właśnie na taką formę zaślubin się zdecydowali i co tu dużo mówić – będzie co wspominać. Patrząc na pogodę za oknem, gorąco Was zachęcam do lektury!

Julia i Wojtek: przygotowania

Poznajcie głównych bohaterów najnowszego wpisu! Julia i Wojtek, nim stanęli na ślubnym kobiercu, a w tym wypadku było niecodziennie, bo na zewnątrz, wzięli udział w fotograficznych przygotowaniach do tej ceremonii. 

Przygotowania ślubne to żelazny punkt każdego reportażu ślubnego. Jego efektem są niezwykłe ujęcia, które przede wszystkim stanowią niezapomnianą pamiątkę, przywodząc na myśl najlepsze wspomnienia.

W pierwszej kolejności sfotografowałem Wojtka. W tym dniu prezentował się świetnie w garniturze od Pierre Cardin, dodatki również dobrał u przedstawicieli tej marki. Później przyszedł czas na Julię, która wyglądała prze-pię-knie w kreacji z salonu sukien ślubnych Madame Suknie Ślubne Exlusive. Urodę Julii pomogły, jak to zazwyczaj w dniu zaślubin, podkreślić makijażystka i stylistka fryzur, czyli odpowiednio Natalia Wojteczko MakeUp i Marti z Dotyku Piękna.

Już po sesji fotograficznej w ramach przygotowań mogliśmy przejść do clou, o którym poniżej.

Ślub plenerowy

Ślub plenerowy to wybór, który przynosi zarówno unikalne i magiczne chwile, jak i pewne wyzwania. Jedną z głównych zalet tego rodzaju ceremonii jest z pewnością niepowtarzalna atmosfera. Naturalne światło, świeże powietrze i otoczenie przyrody tworzą niezapomniane tło dla wymiany przysiąg i celebracji miłości.

ślub plenerowy

Inną zaletą są nieograniczone możliwości dekoracyjne. Plener daje parze młodej dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni ślubnej zgodnie z ich wyobrażeniami. Otwiera to również szerokie pole do wyboru lokalizacji, począwszy od plaż i ogrodów, aż po górskie szczyty.

Jednakże organizacja zaślubin w plenerze niesie ze sobą również pewne wyzwania. Pogoda jest czynnikiem nieprzewidywalnym, co może wpłynąć na przebieg tego niezwykle doniosłego wydarzenia. Zarówno deszcz, jak i zbyt wysoka temperatura mogą stanowić poważne utrudnienie, wymagając od przyszłych nowożeńców elastyczności i przygotowania planu B.

Dodatkowym aspektem wartym uwagi są kwestie logistyczne. Organizacja zaślubin w plenerze wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie wygody gościom i dostępu do niezbędnych udogodnień na otwartej przestrzeni.

Szczęśliwie w przypadku ślubu Julii i Wojtka pogoda nie płatał figli, wszystko wyszło idealnie, co w dużej mierze okazało się zasługą kompleksu weselnego Szlachecki Dwór w Kroczycach, i miast martwić się czymkolwiek mogliśmy w pełni oddać się świętowaniu ich dopiero co zawartego małżeństwa.

Jesteście ciekawi, jak wyglądał ich ślub plenerowy? Spieszę z porcją wyjątkowych zdjęć! 

sesja plenerowa kraków

Ślub plenerowy za nami, na deser pozostała sesja w plenerze! W magicznym Kazimierzu, dzielnicy Krakowa nasyconej historią i niepowtarzalnym klimatem, pary świeżo po ślubie znajdą idealne tło dla swojej sesji plenerowej. Zabytkowe kamienice, urokliwe uliczki i kamienne mosty nad Wisłą tworzą romantyczną atmosferę, która idealnie podkreśli uczucia nowożeńców.

Sesja poślubna w Kazimierzu to podróż przez czas i przestrzeń, gdzie tła z XVII-wiecznymi synagogami, barokowymi kościołami i klimatycznymi kawiarniami stanowią malownicze kulisy. Spacerując uliczkami tej unikatowej dzielnicy, para może uwiecznić swoją miłość na tle historycznych murów i malowniczych dziedzińców. Na taką opcję zdecydowali się Julia i Wojtek. Decyzji, patrząc na fotografie, które wspólnie udało nam się wykonać, na pewno nie żałują. Nieopodal Kazimierza znajduje się Zamek Królewski na Wawelu, kolejne doskonałe miejsce do sesji poślubnej. Z widokiem na panoramę Krakowa Zamek Królewski oferuje niezapomniane ujęcia, gdzie para może razem cieszyć się pierwszymi chwilami po ślubie. Pamiętajcie, że Kraków to jednak nie tylko Kazimierz i Wawel. Planty, parki miejskie i Bulwary Wiślane stanowią doskonałe tło dla plenerowej sesji poślubnej. Przechadzając się brzegiem Wisły, fotograf ślubny może uwiecznić fantastyczne momenty z udziałem pary młodej w naturalnym otoczeniu z widokiem malowniczy krajobraz miasta.

Chcecie zobaczyć więcej ciekawych kadrów? Zapraszam tutaj

4 odpowiedzi

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał, by zobaczyć nowe posty.

    1. Bardzo dziękuję – fajnie, że wpis zaczyna wędrować po internecie 🙂 Wszystkiego dobrego i do zobaczenia przy okazji kolejnych art.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *