Paradise Przeczyce 2022 | Agata i Damian | Fotografia ślubna

agata i damian

Nim Paradise Przeczyce powitało swoich kolejnych niezwykle ważnych gości, ta historia, jak wiele z Waszym udziałem, swój początek miała w sesji narzeczeńskiej. Agata i Damian pragnęli przeprowadzić ją w parku. Szczęśliwie nie było to jedno z tych upalnych popołudni, dlatego przyszli młodzi mogli skupić się wyłącznie na okazywaniu sobie uczuć przed obiektywem fotografa z Dąbrowy Górniczej. Po tej zdjęciowej próbie generalnej, stanowiącej jedynie przystawkę do dania głównego, spotkaliśmy się już podczas realizacji reportażu ślubnego.

dodatki dla Pani Młodej
fotografia ślubna

KOMPLEKSOWA FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Dziś rozpocznę odrobinę od końca. Czym dla mnie jest uprawianie kompleksowej fotografii ślubnej? To dbanie nie tylko o jakość zdjęć, ale też o atmosferę, którą wspólnie osoby fotografowane powinny wypracować z osobą fotografującą. Kto powinien w większej mierze odpowiadać za budowę relacji pomiędzy tymi dwoma podmiotami? Oczywiście fotograf. Jeśli poczujecie się komfortowo i zaufacie fotografowi, to niezwykłe kadry i ujęcia są tylko kwestią kilku kolejnych pstryknięć. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ takie zaufanie najlepiej budować jest przed wykonywaniem reportażu ślubnego. Doskonałą ku temu okazję może stanowić właśnie sesja narzeczeńska.

 

W mojej ocenie kompleksowość usługi fotografii ślubnej to również przeprowadzenie z Klientami takiego właśnie tryptyku: sesja narzeczeńska, sesja ślubna i zdjęciowe spotkanie w plenerze. Dzięki temu budujemy etapami wieloelementową układankę, która łączy się ze sobą w integralną całość. W Waszą niepowtarzalną i unikatową historię, którą możecie się dzielić ze swoimi najbliższymi. Gdy emocje już opadną… Dlaczego to właśnie ujęcia pochodzące z sesji plenerowej są zazwyczaj najbardziej udane? Znacie się już doskonale ze swoim fotografem, a ponadto (tak, to truizm) nie ciąży już na Was ślubna presja.

agata i damian

Tych dwoje przygotowania do bodajże najważniejszego albo chociaż jednego z najważniejszych dni w swoim życiu rozpoczęło w swoich domach rodzinnych. Po serii zdjęć to u Damiana, to u Agaty, na których postarałem się zawrzeć nie tylko osoby moich bohaterów, ale też ich bliskich, okoliczności szykowania się do ceremonii zaślubin i na dodatkach ślubnych kończąc. Facet jak to facet. Pójdzie do barbera, który wskazała przyszła żona, założy garnitur, który wybrała dla niego przyszła żona, spryska się perfumami kupionymi przez przyszłą żonę. Czasem odrobinę pomoże mu co najwyżej świadek. Z kolei kobieta przygotowując się do swojego ślubu, musi podjąć zdecydowanie więcej aktywności i dobrze zaplanować każdą minutę. Na szczęście z odsieczą przychodzą osoby znające się na swojej robocie, odciążając choć odrobinę zaaferowaną przyszłą żonę. Makijaż u Agaty wykonała Aleksandra Czarnecka, jej włosami zajęła się Mekalovna, a w suknię ubrał salon Ksymena. Nie mogę zapomnieć o siostrze Agaty, Agnieszce, która przez czas przygotowań czynnie wspierała pannę młodą. Jeszcze tylko pierwsze spotkanie już za chwilę nowożeńców i możemy się wybierać do kościoła. Ślub oczywiście odbył się bez większych niespodzianek, za to przy bogatej palecie emocji, które z wielką ochotą rejestrował pewny fotograf z Dąbrowy Górniczej. Już po sakramentalnym tak mogliśmy przenieść się do Przeczyc, Gościniec Paradise Przeczyce czekał na państwa młodych Agatę i Damian.

PARADISE PRZECZYCE 2022

Paradise Przeczyce opisuje siebie jako miejsce zanurzone w zieleni i nie ma w tym krzty przesady. Dookoła otacza to miejsce okoliczna przyroda. Gościniec usytuowany jest nad Jeziorem Przeczyckim, także nie tylko zieleń, ale i woda. Takie połączenie stwarza sposobność dla pracy fotografa do wykonania całej serii udanych zdjęć z parą młodą w roli głównej. Jeśli do tego dodacie parkiet, na którym gości bawi zespół Memento, to w każdym calu musi to być udane wesele. Paradise Przeczyce posiada własną bazę noclegową, o czym warto wiedzieć, planując swoje wesele. Na tym mogłem współpracować z niezwykle sympatycznym i utalentowanym operatorem, Łukaszem Fedorczykiem. Nie zliczę, ile wspólnie ślubów i wesel razem realizowaliśmy na płaszczyźnie foto-wideo. Dzięki!

Agnieszka, o której wspomniałem wcześniej, nie czekając nawet na zdjęciowe efekty mojej pracy, wspólnie ze swym narzeczonym, Rafałem, już zdążyli zarezerwować termin swojego ślubu u Pietrzyk-foto i fedorczyk.pl. Kompleksowa fotografia ślubna zakłada także wyjątkowy etap wieńczący całe przedsięwzięcie w postaci sesji poślubnej w plenerze. Agata i Damian zabrali mnie na nią do miasta. Ostatnio, mam wrażenie, klimat miejski wraca do łask i pada coraz częściej wyborem młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *